Úvod > Aktuality > Olympiáda v českém jazyce - 29. listopadu 2022

Olympiáda v českém jazyce - 29. listopadu 2022

29.11.2022

Školního kola 49. ročníku Olympiády v českém jazyce, které se uskutečnilo v úterý 29.11.2022 , se zúčastnilo 20 žáků z 8. tříd a 9. třídy. Jednotlivé úkoly v mluvnické části byly tentokrát zaměřeny jednak na význam slov a jejich použití v různém větném kontextu, jednak na druhy vět a psaní čárek v souvětí.

Slohová práce na téma „Na listopadu se mi líbí/nelíbí…“ mohla být zpracována jako libovolný slohový útvar. Většina účastníků zvolila subjektivní popis.

Nejúspěšnějšími řešiteli školního kola jsou:

Agáta Mührová a Martin Štědroň, oba  z 9. ročníku, kteří budou naši školu reprezentovat v okresním kole v Opavě. Blahopřejeme.

Poděkování ale patří všem žákům, kteří se nebáli setkat se s češtinou trochu jinak, než jak jsou v běžné výuce zvyklí.

Mgr. Magda Stříbná